Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania klientów dotyczące instalacji Retraflex:

 

1. W jaki sposób wąż chowa się do instalacji?

Wąż chowa się do instalacji przy pomocy podciśnienia jednostki centralnej(odkurzacza). W zasadzie my nie wykonujemy pracy podczas chowania się węża do instalacji.

 

2. Czy w środku jest jakiś mechanizm chowający?

Nie w środku nie ma żadnego mechanizmu, kasety czy innego urządzenia które po czasie mogłoby ulec uszkodzeniu.

Za gniazdem jest tylko instalacja - identyczna za wyjątkiem łuków z tą z tradycyjnego systemu odkurzacza centralnego.

 

3. Ile to kosztuje?

Aby rzetelnie wycenić koszt zbudowania systemu RETRAFLEX powinniśmy uzgodnić szczegóły budowy systemu. Wstępnie mozemy podjąć się wycenić koszt budowy systemu na podstawie skanu projektu budowlanego. W tym celu prosimy o przysłane rzutów i przekroju budynku na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Uwaga! Aby właściwie porównać koszty wykonania całości systemu Retraflex do innych instalacji tego typu należy mieć na uwadze fakt, że koszt wykonania instalacji RETRAFLEX jest nieco wyższy w porównaniu do innych tego typu, ale drugi etap czyli uzbrojenia gniazda jest dużo niższy (172zł.) w porównaniu do pozostałych (ponad 700zł.*). Wynika to z faktu, że gniazdo RETRAFLEX - najdroższy z elementów jest montowany już na etapie instalacji.

)* spotkaliśmy się z cenami ok 300-400zł. ale dotyczą one bardzo źle i niedbale wykonanych w Chinach podrabianych wersji gniazd. 

 

4. Czy istniejącą tradycyjną instalację można przerobić na RETRAFLEX?

Niestety nie, ze względu na koniecznośc zastosowania odpowiednio długiej i zbudowanej przy pomocy innych niż standardowe kształtki instalacji.

 

5. Jakiej długości węże można umieścić w instalacji?

Dowolny, ale nie dłuższy niż 18m. Najczęściej stosowany 9-12m. 

 

6. Czy to jest awaryjne?

Nie, bo używany tej podobnej instalacji do tej z tradycyjnego systemu odkurzania centralnego. Jedyna różnica to taka, że w niej schowany jest wąż ssący.

 

7. Czy wąż chowany się może ubrudzić?

Oczywiście, że tak. Podobnie jak ten z tradycyjnej instalacji. Kiedy bawełniana "skarpeta" zostanie ubrudzona nalezy ją zdjąć z węża i wyprać.

 

8. Kiedy instalację należy wykonać?

Najodpowiednieszym terminem budowy instalacji jest okres po zamknięciu budynku a przed wykonaniem instalacji ogrzewania podłogowego, a ściślej przed rozłożeniem styropianu na pdłogach - chudziaku.

 

9. Czy jest to sprawdzony system?

Tak, w Polsce nasi klienci cieszą się funkcjonalnością od 7 lat, natomiast w USA system funkcjonuje w domach od kilkunastu lat.

 

Zadaj własne pytanie: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Systemy centralnego odkurzania to wygodna alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy przenośnych.

System powstał między innymi aby  uwolnić się od kurzu unoszonego w trakcie odkurzania domowym przenośnym - najpopularniejszym z odkurzaczy.

Sercem systemu jest jednostka centralna, najczęściej umiejscowiona w pomieszczeniu gospodarczym. W pomieszczeniach mieszkalnych do dyspozycji mamy gniazda, do których podłączamy lekki wąż ssący. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik systemu zyskuje:

1.  Całość powietrza zasysanego jest usuwana na zewnątrz budynku, przy tym podmuchem powietrza nie podnosimy kurzu z miejsc, z których nie został on usunięty. Jest przyjaźniejszy dla alergików

2.  Jednostki stosowane w systemach są kilkakrotnie silniejsze od klasycznych odkurzaczy.

3. Wąż daje nam swobodę poruszania się po mieszkaniu.

Hide-A-Hose i Retraflex pozwala ukryć w ścianie nawet do 15 metrów węża, który jest dostępny w każdej chwili. Co więcej po zakończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji. Dzieje się tak gdyż napędza go siła ssąca wytwarzana przez odkurzacz centralny. 

 

Instalacja Hide a Hose to wygodniejsza, funkcjonalniejsza i najbardziej przyjazna dla użytkownika forma instalacji centralnego odkurzacza.

Nie martwimy się gdzie i jak przechowywać wąż ssący. Mamy go zawsze pod ręką gotowy do działania. Możemy go używać tak często jak tylko jest to potrzebne, bez potrzeby rozwijania go, a co najważniejsze zwijania i chowania go na swoje miejsce tak jak dzieje się z rurą zestawu sprzątającego systemu tradycyjnego.

Najważniejszy jest fakt łatwego chowania węża, sam chowa się w instalację. Dzięki takiemu rozwiązaniu naszego systemu możemy używać tak często jak tylko mamy do tego potrzebę:

kiedy wejdziemy do domu i nanieśliśmy piach do przedpokoju, 

kiedy w kuchni wysypał się cukier,

kiedy dziecku wysypie się temperówka,

oczywiście kiedy mamy do posprzątania cały dom.

W przypadku tradycyjnej metody odkurzacza centralnego najprawdopodobniej czekalibyśmy na kolejne wydarzenia popychające nas do konieczności: przyniesienia, rozwinięcia, posprzątania, zwinięcia węża, odniesienia go na swoje miejsce.

Hide-A-Hose pozwala ukryć w ścianie nawet do 15 metrów węża, który jest dostępny w każdej chwili. Co więcej po zakończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji. Dzieje się tak gdyż napędza go siła ssąca wytwarzana przez odkurzacz centralny.

Wąż ssący jest przechowywany w rurociągu, znajdującym się wewnątrz ściany lub pod posadzką. Instalację taką oczywiście wykonuje się wcześniej na etapie budowy budynku lub podczas jego remontu.

Przed przystąpieniem do odkurzania należy wyciągnąć z gniazda wymagana długość węża. Następnie przy użyciu specjalnej dźwigni znajdującej się w gnieździe ssącym zablokować jego położenie. Po dołączeniu rękojeści wraz z rurą ssącą i szczotką możemy rozpoczynać sprzątanie.
 Jedno gniazdo ssące Hide-A-Hose z wężem 15-metrowym pozwala na posprzątanie co najmniej 200m2 powierzchni. Sam wąż ssący jest bardzo lekki i elastyczny, a specjalny pokrowiec którym jest pokryty chroni przed uszkodzeniem samego węża, a także uszkodzeniem i porysowaniem nim mebli, schodów, podłóg itp. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy odczepić rękojeść, zwolnić obrotową dźwignię i zassać wąż z powrotem do instalacji po czym możemy przejść do następnego gniazda i powtórzyć całą operację. Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji czyści także pokrowiec węża, dzięki czemu unika się jego zabrudzenia.
 

Uwaga! Ze względu na czasowy brak dostępności elementów systemu (gniazd o odpowiedniej jakości) wstrzymujemy sprzedaż tej odmiany instalacji. Prosimy o zapoznanie się z nową, i równie funkcjonalną instalacją RETRAFLEX.

Pierwsza instalacja odkurzacza centralnego powstała przeszło 50 lat temu w USA. W porównaniu do klasycznego odkurzacza miała sporo przewagi. Łatwiej było utrzymać porządek w domu, była przyjaźniejsza dla alergików. 

Niestety, ten system ma kilka niedogodności:

1. wąż ssący musimy gdzieś przechowywać lub w przypadku częstego używania pogodzić się z leżącym wężem na podłodze w pomieszczeniu (korytarz przy wejściu) gdzie często odkurzamy.

2. zawsze kiedy będziemy mieli odkurzyć musimy wąż rozwinąć, aby odkurzyć potem zwinąć i odłożyć na swoje miejsce,

3. chodzenie po schodach z 9 metrowym czy dłuższym wężem może być niebezpieczne, a na pewno jest niewygodne.

Badania rynkowe potwierdzają powyższe zastrzeżenia. Dla wielu użytkowników tradycyjnych systemów centralnego odkurzania największym problemem jest przenoszenie, rozwijanie, zwijanie i przechowywanie węża ssącego. Na te niedogodności mamy bardziej funkcjonalne na rynku system centralnego odkurzania Retraflex, czyli instalację z chowanym wężem.

System chowanego węża : innowacja, która uczyni Twoje zycie nieco łatwiejszym!

Rewolucyjne gniazdo ssące ze zintegrowanym systemem chowanego węża Retraflex pozwala Ci użyć w danym momencie tylko tyle węża, ile potrzebujesz do posprzątania zabrudzeń. Nie mniej, nie więcej. Po zakończonym sprzątaniu wąż sam schowa się do instalacji ssącej umieszczonej w ścianach i podłogach Twojego domu tylko za pomocą siły ssącej wytworzonej przez odkurzacz centralny - bez dodatkowych mechanicznych zwijaków, sprężyn, czy elektrycznych systemów zwijających. Zapewnia to niezawodne działanie przez długie lata! 

Producentem gniazd Retraflex jest kanadyjski Cyclovac.