• 606 226 745
  • info@cmssystem.pl
  • ul. Legnicka 13, 94-234 Łódź

Instalacja Hide a Hose to wygodniejsza, funkcjonalniejsza i najbardziej przyjazna dla użytkownika forma instalacji centralnego odkurzacza.

Nie martwimy się gdzie i jak przechowywać wąż ssący. Mamy go zawsze pod ręką gotowy do działania. Możemy go używać tak często jak tylko jest to potrzebne, bez potrzeby rozwijania go, a co najważniejsze zwijania i chowania go na swoje miejsce tak jak dzieje się z rurą zestawu sprzątającego systemu tradycyjnego.

Najważniejszy jest fakt łatwego chowania węża, sam chowa się w instalację. Dzięki takiemu rozwiązaniu naszego systemu możemy używać tak często jak tylko mamy do tego potrzebę:

kiedy wejdziemy do domu i nanieśliśmy piach do przedpokoju, 

kiedy w kuchni wysypał się cukier,

kiedy dziecku wysypie się temperówka,

oczywiście kiedy mamy do posprzątania cały dom.

W przypadku tradycyjnej metody odkurzacza centralnego najprawdopodobniej czekalibyśmy na kolejne wydarzenia popychające nas do konieczności: przyniesienia, rozwinięcia, posprzątania, zwinięcia węża, odniesienia go na swoje miejsce.

Hide-A-Hose pozwala ukryć w ścianie nawet do 15 metrów węża, który jest dostępny w każdej chwili. Co więcej po zakończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji. Dzieje się tak gdyż napędza go siła ssąca wytwarzana przez odkurzacz centralny.

Wąż ssący jest przechowywany w rurociągu, znajdującym się wewnątrz ściany lub pod posadzką. Instalację taką oczywiście wykonuje się wcześniej na etapie budowy budynku lub podczas jego remontu.

Przed przystąpieniem do odkurzania należy wyciągnąć z gniazda wymagana długość węża. Następnie przy użyciu specjalnej dźwigni znajdującej się w gnieździe ssącym zablokować jego położenie. Po dołączeniu rękojeści wraz z rurą ssącą i szczotką możemy rozpoczynać sprzątanie.
 Jedno gniazdo ssące Hide-A-Hose z wężem 15-metrowym pozwala na posprzątanie co najmniej 200m2 powierzchni. Sam wąż ssący jest bardzo lekki i elastyczny, a specjalny pokrowiec którym jest pokryty chroni przed uszkodzeniem samego węża, a także uszkodzeniem i porysowaniem nim mebli, schodów, podłóg itp. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy odczepić rękojeść, zwolnić obrotową dźwignię i zassać wąż z powrotem do instalacji po czym możemy przejść do następnego gniazda i powtórzyć całą operację. Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji czyści także pokrowiec węża, dzięki czemu unika się jego zabrudzenia.
 

Uwaga! Ze względu na czasowy brak dostępności elementów systemu (gniazd o odpowiedniej jakości) wstrzymujemy sprzedaż tej odmiany instalacji. Prosimy o zapoznanie się z nową, i równie funkcjonalną instalacją RETRAFLEX.