Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania klientów dotyczące instalacji Retraflex:

 

1. W jaki sposób wąż chowa się do instalacji?

Wąż chowa się do instalacji przy pomocy podciśnienia jednostki centralnej(odkurzacza). W zasadzie my nie wykonujemy pracy podczas chowania się węża do instalacji.

 

2. Czy w środku jest jakiś mechanizm chowający?

Nie w środku nie ma żadnego mechanizmu, kasety czy innego urządzenia które po czasie mogłoby ulec uszkodzeniu.

Za gniazdem jest tylko instalacja - identyczna za wyjątkiem łuków z tą z tradycyjnego systemu odkurzacza centralnego.

 

3. Ile to kosztuje?

Aby rzetelnie wycenić koszt zbudowania systemu RETRAFLEX powinniśmy uzgodnić szczegóły budowy systemu. Wstępnie mozemy podjąć się wycenić koszt budowy systemu na podstawie skanu projektu budowlanego. W tym celu prosimy o przysłane rzutów i przekroju budynku na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Uwaga! Aby właściwie porównać koszty wykonania całości systemu Retraflex do innych instalacji tego typu należy mieć na uwadze fakt, że koszt wykonania instalacji RETRAFLEX jest nieco wyższy w porównaniu do innych tego typu, ale drugi etap czyli uzbrojenia gniazda jest dużo niższy (172zł.) w porównaniu do pozostałych (ponad 700zł.*). Wynika to z faktu, że gniazdo RETRAFLEX - najdroższy z elementów jest montowany już na etapie instalacji.

)* spotkaliśmy się z cenami ok 300-400zł. ale dotyczą one bardzo źle i niedbale wykonanych w Chinach podrabianych wersji gniazd. 

 

4. Czy istniejącą tradycyjną instalację można przerobić na RETRAFLEX?

Niestety nie, ze względu na koniecznośc zastosowania odpowiednio długiej i zbudowanej przy pomocy innych niż standardowe kształtki instalacji.

 

5. Jakiej długości węże można umieścić w instalacji?

Dowolny, ale nie dłuższy niż 18m. Najczęściej stosowany 9-12m. 

 

6. Czy to jest awaryjne?

Nie, bo używany tej podobnej instalacji do tej z tradycyjnego systemu odkurzania centralnego. Jedyna różnica to taka, że w niej schowany jest wąż ssący.

 

7. Czy wąż chowany się może ubrudzić?

Oczywiście, że tak. Podobnie jak ten z tradycyjnej instalacji. Kiedy bawełniana "skarpeta" zostanie ubrudzona nalezy ją zdjąć z węża i wyprać.

 

8. Kiedy instalację należy wykonać?

Najodpowiednieszym terminem budowy instalacji jest okres po zamknięciu budynku a przed wykonaniem instalacji ogrzewania podłogowego, a ściślej przed rozłożeniem styropianu na pdłogach - chudziaku.

 

9. Czy jest to sprawdzony system?

Tak, w Polsce nasi klienci cieszą się funkcjonalnością od 7 lat, natomiast w USA system funkcjonuje w domach od kilkunastu lat.

 

Zadaj własne pytanie: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.